© AZS UŚ 2019

13 listopada 2023

W sobotnie, świąteczne popołudnie udaliśmy się do województwa świętokrzyskiego na spotkanie z GKS Ekom Futsal Nowiny. Byliśmy zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale też wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie i tak też było.

 

Od początku spotkania to nasza drużyna miała optyczną przewagę i kontrolowała przebieg spotkania, choć gospodarze bardzo dobrze się bronili, czekając na wyprowadzenie kontry. Dwie pierwsze bramki zdobył najlepszy strzelec AZS UŚ w tym sezonie – Dominik Wilk, jeszcze jedno trafienie przed przerwą dołożył Patryk Widuch. Jeszcze przed zejściem do szatni niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Jan Bartniczek i na tablicy wyników widniał wynik 1:3.

 

Druga część spotkania to również dominacja naszej drużyny, która konsekwentnie powiększała przewagę. Bramkę zdobywali kolejno Dominik Śmiałkowski, Mateusz Matlęga oraz ponownie Patryk Widuch. Niestety w końcówce nie ustrzegliśmy się prostych błędów, najpierw bramkę samobójczą zaliczył Kacper Burzej, a chwilę później Dawid Dorowski zdobył trzecią bramkę na konto Nowin i ustalił wynik spotkania na 3:6.

 

Najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne 3 punkty, natomiast mamy kolejny materiał do analizy na najbliższy czas, szczególnie że przed Nami arcytrudne spotkanie z PKO Gwiazdą Ruda Śląska, na które już teraz zapraszamy w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w hali IV LO im. Gen. Stanisława Maczka przy Katowickiej 54.

 

AZS UŚ KATOWICE

BRAMKI – Dominik Wilk (2), Patryk Widuch (2), Domink Śmiałkowski, Mateusz Matlęga

KARTKI – Dominik Śmiałkowski (4 żk – pauza), Mykyta Mozheiko

 

GKS EKOM FUTSAL NOWINY

BRAMKI – Jan Bartniczek (bramka samobójcza), Kacper Burzej (bramka samobójcza), Dawid Dorowski

 

Tekst: Damian Barszcz

WYGRANA W NOWINACH