© AZS UŚ 2019

24 kwietnia 2019

W Wielką Sobotę 20.04.2019. AZS UŚ rozpoczął serię pięciu spotkań w grupie spadkowej Futsal Ekstraklasy.

Na początek w Szopienicach zameldował się zespół MOKS Słoneczny Stok Białystok. Wszyscy zdawali sobie sprawę z faktu, iż komplet punktów znacznie przybliży jedną z ekip do celu jakim jest uniknięcie baraży o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecz nie mógł lepiej się otworzyć dla Katowiczan, którzy po 4 minutach prowadzili 2:0. Najpierw Daniel Wojtyna uderzył z okolic 10. metra całkowicie zaskakując bramkarza rywala, a po chwili Robert Gładczak wygrał pojedynek z obrońcą MOKS-u i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. Akademicy w tym czasie całkowicie zdominowali poczynania na parkiecie i do 10. minuty mogli prowadzić jeszcze wyżej. Goście powoli zaczęli otrząsać się z przewagi miejscowych i w 13. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Uderzenie z dystansu zdołał jeszcze obronić Kamil Lasik, ale wobec dobitki Firańczyka był już bezradny. Odpowiedź podopiecznych Miłosza Kocota nastąpiła bardzo szybko. Piotr Łopuch wywalczył piłkę na połowie rywali, podał do Jacka Hewlika, a ten dopełnił formalności.

Słoneczny Stok od tego momentu zaczął grać z "lotnym bramkarzem". Efektem przewagi zawodnika w polu był słupek, a wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugie 20 minut rozpoczęło się idealnie dla gości. Grający trener Adrian Citko po rykoszecie pokonał Lasika i zrobiło się nerwowo. MOKS bez przerwy grał w przewadze i próbował niepokoić katowickiego bramkarza. Akademicy skupieni na obronie wyprowadzali nieliczne kontry. Ofiarna i uważna gra w defensywie oraz bardzo dobra postawa Kamila Lasika pozwoliły utrzymać korzystny rezultat do końca meczu, choć kilkakrotnie zadrżały serca miejscowych kibiców. Wynik 3:2 nie uległ zmianie i Katowiczanie umocnili się na 9. miejscu w tabeli, tym samym znacznie przybliżyli się do uniknięcia gry w barażach.

Po tej kolejce AZS UŚ ma 3 punkty przewagi nad sobotnim rywalem oraz 9 oczek nad Pogonią 04 Szczecin. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, a najbliższe spotkanie w Szopienicach, już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 z Red Dragons Pniewy.

AZS UŚ Katowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:2 (3:1)

bramki: Daniel Wojtyna, Robert Gładczak i Jacek Hewlik

AZS UŚ : Lasik - Hewlik, Wojtyna, Łopuch, Piskorz, Jasiński, Gładczak, Pękala, Szczurek, Musiał, Dubiel, Podobiński, Bednarczyk, GrusczyńskiTrener Miłosz Kocot