12 sierpnia 2022

W przeciągu ośmiu dni drużyna AZS UŚ rozegrała dwa spotkania kontrolne.
Pierwsza potyczka z naszym Ekstraklasowym rywalem - Clearexem Chorzów zakończyła się dwubramkową porażką Katowiczan. W niemałe kłopoty wpędzili się podopieczni trenera Waniczka pozwalając Clearexowi wyjść na prowadzenie 4:1.  AZS starał się odrobić straty do rywali i był blisko, jednak musiał uznać wyższość drużyny gospodarza. Końcowy wynik sparingu to 5:3. Bramki w toczącym się meczu w formacie 2x35 minut bez zatrzymywania zdobyli: Filip Rafanides, Adam Jonczyk oraz Tomasz Golly.
Drugi, domowy sparing, w końcowym wyniku okazał się korzystny dla nas. Podejmowaliśmy zespół KS Sośnica Gliwice - bezpośredniego pierwszoligowego rywala w walce o awans do Futsal Ekstraklasy. W formacie 2x30 minut bez zatrzymywania czasu pierwsza połowa bardziej pod dyktando drużyny gości, jednak konsekwentna gra naszej drużyny nie pozwoliła Sośnicy na więcej bramek, a nam na zdobycie ich trzech. Wynik 3:1 zakończył zdobycze bramkowe w tym pojedynku. Bramki dla AZS UŚ zdobyli: Roman Vakhula x2, Michał Król.