18 października 2023

Sobotnie spotkanie wyjazdowe w Brzegu zapowiadało się pasjonująco i takie też było. Ekipa z Opolszczyzny to tegoroczny beniaminek pierwszoligowych rozgrywek, choć przypomnijmy, że mają oni nie tak dawne tradycje występów w Futsal Ekstraklasie.

Pierwsza połowa spotkania to wymiana ciosów pomiędzy drużynami. Pierwszą bramkę licznie zgromadzeni Kibice w brzeskiej hali zobaczyli dopiero w 13. minucie, kiedy to Dominik Wilk pokonał Rafała Krzyśkę. Nasze prowadzenie nie trwało jednak długo, bowiem minutę później Przemysław Matejko wyrównał. Kiedy w 19. minucie Mateusz Matlęga wpakował piłkę do bramki rywala wydawało się, że do szatni jesteśmy w stanie zejść z jednobramkową zaliczką, jednak nic bardziej mylnego. Gospodarze zadali w ciągu minuty dwa ciosy, zdobywając dwie bramki – najpierw autorstwa Przemysława Matejko, a następnie Pawła Boczarskiego.

Druga część spotkania rozpoczęła się obiecująco, wyrównującą bramkę zdobył Dominik Wilk. Potem jednak brzeżanie znowu wyszli na prowadzenie i to 5:3 za sprawą trafień Janusza Garncarczyka i Jakuba Rabandy. Przy takim wyniku dobry rezultat w tym meczu oddalał się. Nadzieję wlał trzecim już w tym meczu trafieniem Dominik Wilk, który samodzielny rajd pomiędzy obrońcami gospodarzy zakończył trafieniem. Do 36. minuty na tablicy wyników widniało jednak jednobramkowe prowadzenie Brzegu. Wtedy zaczęła się rysować bardzo duża przewaga naszej drużyny, czego efektem była najpierw bramka wyrównująca stan spotkania na 5:5 (Tomasz Golly), a potem Dominik Śmiałkowski zdobywa bramkę wyprowadzającą AZS UŚ na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca spotkania.

Przywozimy z Brzegu niezwykle trudno zdobyte i wyszarpane 3 punkty, z pewnością wiele wniosków i materiału do pracy w najbliższym czasie na treningach.

Drużynie ASG Stanley Futsal Team Brzeg dziękujemy serdecznie za świetny mecz i życzmy powodzenia w kolejnych!

Przypomnijmy przy okazji, że nasza drużyna następne spotkanie rozegra u siebie z ekipą LUXIONA AZS UMCS Lublin. To spotkanie już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 w hali IV LO przy ul. Katowickiej 54. Serdecznie zapraszamy!

ASG STANLEY FT BRZEGBRAMKI – Przemysław Matejko (2), Paweł Boczarski, Janusz Garncarczyk, Jakub Rabanda

AZS UŚ KATOWICEBRAMKI – Dominik Wilk (3), Mateusz Matlęga, Tomasz Golly, Dominik Śmiałkowski

ŻÓŁTE KARTKI – Serhii Lapa, Mykyta Mozheiko, Dominik Śmiałkowski, Dawid Barteczka

Tekst: Damian Barszcz