© AZS UŚ 2019

29 maja 2017

Świetne widowisko na zakończenie sezonu Futsal Ekstraklasy zobaczyli kibice, którzy przybyli w sobotni (27.05) wieczór do hali w Katowicach - Szopienicach na mecz Akademików z Czerwonymi Smokami z Pniew. Zawodnicy obydwu drużyn zafundowali prawdziwą huśtawkę nastrojów, a rywalizacja ostatecznie zakończyła się remisem 4:4 (1:2) i w efekcie to pniewianie zajęli siódmą, a podopieczni Pawła Machury musieli zadowolić się dziewiątą lokatą w końcowej tabeli.

Mecz był bardzo zacięty i obfitował w zwroty akcji. Wpierw po trafieniach Patryka Hołego w 2 minucie i Piotra Błaszyka w 12 minucie, podopieczni Łukasza Frajtaga prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył znakomicie dysponowany tego dnia Jędrzej Jasiński, który w końcówce sezonu imponuje formą i skutecznością.

Po zmianie stron w 28 minucie rywalizacji trzeciego gola dla Red Dragons Pniewy strzelił Gracjan Miałkas i wydawało się, że goście wywiozą z Katowic 3 punkty, rewanżując się za porażkę w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, która pozbawiła Smoki szansy gry w grupie mistrzowskiej. Akademicy nie złożyli jednak broni - minutę po trafieniu Miałkasa drugą bramkę dla katowiczan zdobył Jasiński, a w 28 minucie ten sam zawodnik skompletował hat-trika i było 3:3.

Taki wynik niewiele zmieniał, bowiem do tego, aby zająć pierwsze miejsce w grupie spadkowej, czyli siódme w rozgrywkach podopieczni Pawła Machury potrzebowali zwycięstwa. Gdy niespełna minutę przed końcem swoje debiutanckie trafienie w barwach Akademików zaliczył Kacper Dudzik, wyprowadzając AZS na prowadzenie, wydawało się, ze sezon zakończy się dla gospodarzy zwycięstwem. Tym razem jednak to pniewianie pokazali charakter - 40 sekund przed końcową syreną gola dającego remis i ostatecznie siódme miejsce w Futsal Ekstraklasie strzelił Kamil Kijak.

AZS US KATOWICE - RED DRAGONS PNIEWY 4 : 4 (1 : 2)

Bramki: Jędrzej Jasiński 3, Kacper Dudzik - Patryk Hoły, Piotr Błaszyk, Gracjan Miałkas, Kamil Kijak.

AZS UŚ: Bogdziewicz, Bednarczyk - Jasiński, Kmiecik, Krzywka, Minkus, Salisz, Cygnarowski, Dudzik, Haase, Musiał, Pękala.