09 października 2023

W sobotni wieczór udaliśmy się w ramach 3. kolejki 1 Polskiej Ligi Futsalu do pobliskichSiemianowic Śląskich na spotkanie z tamtejszą drużyną FC Silesia Box. Już przedrozpoczęciem zmagań wiedzieliśmy, że Derbom Śląska towarzyszyć będzie wiele emocji naboisku oraz poza nim. Tak też było, 8 bramek, żółte i czerwona kartka, odwracanie losówspotkania i ogrom emocji.

Z całą pewnością można wyróżnić trzy fazy tego spotkania. W pierwszej z nich, czylipoczątkowych 10 minut to przewaga AZS UŚ Katowice, sporo groźnych sytuacji pod bramkąPawła Grzywy i 2 bramki. W 2. minucie Kacper Burzej pokonał swojego odpowiednika,natomiast 5 minut później na listę strzelców wpisał się Mateusz Matlęga.

Gdy wydawało się, że uzyskaliśmy kontrolę nad spotkaniem i wynikiem nastąpiła druga fazatego meczu. Gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę, ponadto wykorzystując błędyw naszej grze obronnej najpierw doprowadzili do wyrównania, żeby tuż przed przerwą wyjśćna prowadzenie. 4 bramkę dołożył w 26. minucie Daniel Wojtyna i było już 4:2 dla FC SilesiaBox.

Wtedy nasza drużyna ruszyła do odrabiania strat i z każdą minutą przejmowała inicjatywęnad wydarzeniami na siemianowickim parkiecie. W ciągu dwóch minut piłkę do bramkirywali skierowali Michał Król oraz Dominik Wilk i na tablicy wyników znów widniał remis, tymrazem 4:4. Kolejne minuty to powiększająca się przewaga AZS UŚ i festiwalniewykorzystanych okazji.

Więcej trafień licznie zgromadzona publiczność w Siemianowicach Śląskich już nie zobaczyła,mecz zakończył się podziałem punktów. Można była dostrzec, że podział punktów niezadawalał żadnej ze stron, z drugiej strony każdy ten jeden punkt w derbach docenia.

Nasza drużyna wraca do treningów, w bieżącym tygodniu przed nami 3 jednostki, a tydzieńzakończy sobotnie spotkanie wyjazdowe z bardzo silnym beniaminkiem rozgrywek – ASGStanley Futsal Team Brzeg.

AZS UŚ KatowiceBRAMKI – Kacper Burzej, Mateusz Matlęga, Michał Król, Dominik Wilk

KARTKI – Paweł Blaszczyk (żółta), Dominik Śmiałkowski (żółta), Marcin Jastrzembski (żółta) –Marcin Waniczek (żółta)

FC Silesia Box Siemianowice ŚląskieBRAMKI – Dominik Wilk (samobójcza), Krzysztof Piskorz, Kamil Kmiecik, Daniel WojtynaKARTKI – Krzysztof Piskorz (żółta), Kamil Kmiecik (żółta), Krzysztof Salisz (czerwona)

tekst: Damian Barszcz