© AZS UŚ 2019

20 stycznia 2019

 

Akademickie derby pomiędzy AZS UŚ Katowice a AZS UG Gdańsk poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Goście w tym spotkaniu zagrali z czarnymi opaskami na ramionach. Katowiczanie dziś musieli sobie radzić bez własnej hali, a także kontuzjowanego Jędrzeja Jasińskiego. Rywalizacja Uniwersytetów rozpoczęła się od wzajemnego badania sił. Sygnał do ataku dał Jacek Hewlik i od razu przyniosło to prowadzenie miejscowym. "Jaca" po indywidualnej akcji oddał mocny strzał z daleka, bramkarz gości odbił piłkę, jednak wobec dobitki Michała Dubiela był bezradny. Nie minęły trzy minuty, a gospodarze prowadzili 2:0. Robert Gładczak został faulowany w polu karnym rywala, a uderzenie z 6 metrów na bramkę zamienił Tomasz Szczurek. Wydawało się, że AZS UŚ ma to spotkanie pod kontrolą i kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Nic z tego. Jeden prosty błąd w defensywie i Gdańszczanie za sprawą Wardowskiego zdobyli kontaktowe trafienie. Kilka kolejnych minut to sporo nerwowości w poczynaniu obu ekip. Goście jednak nie potrafili wykorzystać chwilowej zadyszki miejscowej ekipy i tuż przed przerwą zostali rozmontowani świetną trójkową akcją, po której Daniel Wojtyna wpakował z bliska piłkę do siatki. Początek drugiej połowy to prawdziwy koncert Kamila Musiała. W 23. minucie jego indywidualny rajd z piłką zakończony został celnym uderzeniem przy dalszym słupku gdańskiej bramki, a kilka chwil później "Musek" uderzeniem z powietrza znów znalazł receptę na bramkarza rywala. Goście od tego momentu zagrali z "lotnym" bramkarzem i przyniosło to efekt w 27. minucie, kiedy to Kamila Lasika pokonał Osiński. Rywale za wszelką cenę dążyli do zmniejszenia strat, lecz ryzykując grą w przewadze nadziali się na dwa ciosy autorstwa Tomasza Szczurka i niezwykle skutecznego w tym dniu Kamila Musiała. Wynik spotkania ustalił w 40 minucie Horbacz pokonując wprowadzonego na boisko Bartka Gruszczyńskiego.

Podopieczni Miłosza Kocota przerwali serię czterech porażek z rzędu, co zapewne podniesie morale zespołu. Trzeba również nadmienić, że dziś wśród akademików zadebiutowali Piotr Łopuch pozyskany z Odry Opole, a także trener przygotowania fizycznego Jakub Podgórski. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. W międzyczasie Katowiczanie za tydzień rozegrają spotkanie w ramach Pucharu Polski, a rywalem będzie ekipa z Nowin.

AZS UŚ KATOWICE - AZS UG GDAŃSK 7:3 (3:1)

AZS UŚ: Lasik, Bednarczyk, Gruszczyński - Piskorz, Gładczak, Musiał, Podobiński, Szczurek, Wojtyna, Dubiel, Hewlik, Pękala, ŁopuchTrener Miłosz Kocot

bramki : Kamil Musiał - 3, Tomasz Szczurek - 2, Daniel Wojtyna i Michał Dubiel

 
 
Bohater Musek czyli akademickie derby dla Katowic