© AZS UŚ 2019

16 maja 2019
Już w najbliższą nadzielę dojdzie do derbów uniwersyteckich. AZS UŚ Katowice w ostatnim meczu przed własną publicznością podejmie AZS UG Gdańsk.
Katowiczanie pewni ligowego bytu, będą zapewne chcieli potwierdzić swoją wysoką formę, jaką prezentują w ostatnich tygodniach. Natomiast ich rywale po ostatnim zwycięstwie nad Pogonią Szczecin, przyjadą do Szopienic z nadziejami, że uda się uniknąć bezpośredniej degradacji do I ligi. Gdańsk po prostu musi wygrać i po cichu liczyć na potknięcie ekipy ze Szczecina. W ostatnim czasie w pojedynkach akademickich ekip, wyraźnie lepsi są gracze z Górnego Śląska. Od ponad dwóch lat AZS UG nie zaznał smaku zwycięstwa z Katowiczanami. W tym okresie Uniwersytet Śląski wygrał czterokrotnie, raz remisując. Choć wszyscy kibice zapewne pamiętają jakie emocje towarzyszyły meczom obu drużyn rozgrywanych na Pomorzu.
Czy w niedziele Gdańszczanie, mając przysłowiowy nóż na gardle, pokuszą się o niespodziankę, czy też podopieczni Miłosza Kocota potrzymają passę pojedynków bez porażki w grupie spadkowej? 
Pożegnanie sezonu w Ośrodku Sportowym Szopienice będzie można również zobaczyć na żywo za pośrednictwem   TV.com   19 maja o godz. 19:00
 
Akademickie derby na zakończenie