15 maja 2017

Futsalowy horror ze szczęśliwym zakończeniem - tak w skrócie można podsumować niedzielne (14.05), wyjazdowe spotkanie AZS UŚ Katowice w trzeciej kolejce grupy "spadkowej" Futsal Ekstraklasy, w którym Akademicy zmierzyli się w Wieliczce z tamtejszym MKF Solnym Miastem. Podopieczni Pawła Machury wygrali 2:1 (2:1), ale losy wyniku ważyły się do końcowej syreny. Kibice w Wieliczce zobaczyli świetne, futsalowe widowisko, na szczęście z dobrym zakończeniem dla naszego zespołu. Dzięki zwycięstwu katowiczanie przybliżyli się do zapewnienia sobie utrzymania w futsalowej elicie.

Akademicy świetnie weszli w mecz. Już w 1 minucie rywalizacji prowadzenie zdobył Marcin Minkus. W 12 minucie rywalizacji na 2:0 podwyższył Kamil Kmiecik i wydawało się, że podopieczni Pawła Machury będą mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Gospodarzom wiarę w odwrócenie losów spotkania przywrócił Daniel Bukowiec, strzelając kontaktową bramkę 12 sekund przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy.

Po zmianie stron drużyna Solnego Miasta za wszelką cenę dążyła do odrobienia strat, z kolei podopieczni Pawła Machury szukali okazji do skontrowania rywala. W efekcie na parkiecie działo się wiele, sytuacji pod obiema bramkami było sporo, ale kluczowe role odgrywali bramkarze obydwu drużyn - świetna partię między słupkami Akademików rozgrywał Mateusz Bednarczyk. Z minuty na minutę rosła temperatura spotkania i emocje zaczęły brać górę, w efekcie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę zobaczył jeden z zawodników gospodarzy. Kilka sekund przed końcową syreną szansę na wyrównanie miał Bukowiec, ale przestrzelił "przedłużonego" karnego i to nasza drużyna mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Dzięki zwycięstwu AZS UŚ umocnił się na bezpiecznej, dziewiątej pozycji w ligowej tabeli, przybliżając się znacznie do utrzymania w Futsal Ekstraklasie. Podopieczni Pawła Machury mogą przypieczętować ten fakt już 20 maja br. (sobota) - wówczas we własnej hali w Katowicach - Szopienicach podejmować będą zdegradowany już zespół Red Devils Chojnice i w przypadku zwycięstwa utrzymanie stanie się faktem.

MKF SOLNE MIASTO WIELICZKA - AZS UŚ KATOWICE 1 : 2 (1 : 2)