© AZS UŚ 2019

24 marca 2017

Już w najbliższą sobotę drużyna AZS UŚ Katowice we własnej hali, w Katowicach – Szopienicach, podejmować będzie MKF Solne Miasto Wieliczka, w meczu XX kolejki Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Pawła Machury do spotkania z beniaminkiem podchodzą z należytym szacunkiem, ale jednocześnie nie ukrywają, że interesują ich tylko 3 punkty, które pozwolą zachować szanse na walkę o pierwszą „szóstkę”. Początek meczu o godz. 19.30 !

 

Rywal Akademików to wprawdzie beniaminek Futsal Ekstraklasy, ale z pewnością katowiczan czeka twarda walka o zwycięstwo. Drużyna Solnego Miasta jest zagrożona spadkiem i w każdym meczu będzie szukała punktów.

W zespole z Małopolski gra kilku zawodników z doświadczeniem na ekstraklasowych parkietach – Piotr Myszor czy Konrad Cebula (były futsalowy reprezentant Polski, znany też z występów w ekstraklasie na boiskach trawiastych – w Górniku Zabrze i Cracovii Kraków). Akurat w meczu z Akademikami popularny „Cebi” będzie pauzował za kartki. Na początku tej rundy rozgrywek trenera Krzysztofa Kusię zastąpił Piotr Kapusta. Jego grającym asystentem jest właśnie Cebula.

Zespół z Wieliczki zajmuje obecnie 10 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 13 punktów, na które złożyły się cztery wygrane i jeden remis. Trzynaście spotkań drużyna ta kończyła „na tarczy”. W ostatnim ligowym spotkaniu Sole Miasto wygrało u siebie z Red Devils Chojnice (4:3), a wcześniej uległo na wyjeździe Czerwonym Smokom z Pniew (2:4).

Zespół Pawła Machury ma 26 punkt i zajmuje 8 pozycję, ze stratą 3 punktów do upragnionego szóstego miejsca. Przed tygodniem Akademicy przywieźli cenny punkt trudnego terenu w Gliwicach, po zaciętym derbowym boju z Piastem.

W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami, jesienią w Wieliczce górą byli Akademicy, zwyciężając 2:0 (0:0). ole dla katowiczan zdobyli Kamil Musiał i Krzysztof Salisz.

W sobotni wieczór niestety Paweł Machura nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych – Jacka Hewlika oraz Rafała Krzyśki, którego kontuzja okazała się na tyle poważna, że nie zagra już w tym sezonie. Pozostali zawodnicy jednak są zdrowi, gotowi do gry i zapowiadają walkę o pełną pulę.

- Szanujemy rywala, ale nie możemy sobie w sobotę pozwolić na stratę punktów. Musimy jednak być czujni, by nie powtórzyła się sytuacja z potyczek z innymi, potencjalnie słabszymi rywalami – Red Devils Chojnice czy Euromaserem Głogów, gdzie traciliśmy pierwsi bramki i potem musieliśmy gonić wynik. Jestem przekonany, że jeśli zagramy swoje – konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku, to komplet punktów zostanie w Katowicach – zapowiada Damian Wojtas, kapitan Akademików, któremu do symbolicznej granicy 100 bramek w Futsal Ekstraklasie brakują już tylko dwa trafienia.

 

Mecz rozpocznie się w sobotę (25.03) o godz. 19.30 w hali MOSiR w Katowicach – Szopienicach !

ZAPRASZAMY ! WSTĘP WOLNY !!!

Bądźcie z nami !!!

 

(soN)

 

Z szacunkiem po zwycięstwo