07 maja 2017

Wyjazdową porażką 2:3 (2:1) zakończył się pierwszy mecz Akademików w grupie "spadkowej" Futsal Ekstraklasy. W minioną sobotę (06.05), w Głogowie podopieczni Pawła Machury ulegli tamtejszemu Euromasterowi Chrobremu i w efekcie rywale zbliżyli się w tabeli do katowiczan na dystans zaledwie jednego punktu.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Prowadzenie dla głogowian zdobył w 8 minucie spotkania Adrian Niedźwiedzki. Akademicy odpowiedzieli natychmiastowo - niespełna minutę później wyrównujące trafienie zdobył Kamil Kmiecik. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla katowiczan zdobył Jędrzej Jasiński i na przerwę podopieczni Pawła Machury schodzili z przewagą jednego gola.

Decydujące dla losów spotkania było 130 sekund po wznowieniu gry w drugiej części meczu. Już w 29 sekundzie drugiej odsłony gospodarze strzelili bramkę wyrównującą po trafieniu Niedźwiedzkiego, a w 23 minucie spotkania prowadzenie Euroamasterowi dał Jarosław Radliński.

Jak się okazało, mimo usilnych starań i kilku okazji ze strony AZS UŚ wynik nie uległ już zmianie i z trzech punktów cieszyli się gospodarze. Należy jeszcze odnotować, że w 32 minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę trzymał Kmiecik, ale głogowianie nie wykorzystali gry w przewadze.

Już w środę (10.05) kolejny mecz Futsal Ekstraklasy - o godz. 18.30 w hali w Katowicach - Szopienicach czekają nas "Akademickie Derby" - podopieczni Pawła Machury zmierzą się ze swoimi imiennikami z Gdańska. WSTĘP WOLNY !

Będzie to jednocześnie mecz "telewizyjny" - zapraszamy na bezpośrednią transmisję do stacji SPORTKLUB.