© AZS UŚ 2019

23 lutego 2017

Już w najbliższą sobotę futsaliści AZS UŚ Katowice wyjadą do podkrakowskich Słomnik na mecz 1/8 Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Pawła Machury będzie wicelider rozgrywek grupy południowej futsalowej I ligi – Lex Kancelaria Słomniki. Akademików z pewnością czeka bardzo trudny pojedynek z jednym z kandydatów do awansu do Futsal Ekstraklasy.

 

Faworytem sobotniej rywalizacji są z pewnością katowiczanie, ale o awans na pewno nie będzie łatwo. Gospodarze – Lex Kancelaria Słomniki zgłaszają ekstraklasowe aspiracje, są na fali wznoszącej po pucharowej wyjazdowej wygranej z Heiro Rzeszów (7:3) oraz ostatnim ligowym zwycięstwie nad liderem I ligi – Gwiazdą Ruda Śląska (3:2) i to na parkiecie rywali. W składzie pierwszoligowca nie brakuje zawodników z doświadczeniem na parkietach ekstraklasy, a nawet... esk-Akademików ! Barwy Lex Kancelarii Słomniki reprezentują bowiem byli reprezentanci Polski - Adrian Pater i Marcin Czech, którzy grali w Katowicach w poprzednim sezonie. W drużynie sobotniego rywala Akademików gra również Konrad Podobiński, znany z występów choćby w chorzowskim Clearexie. Szkoleniowcem drużyny Lex Kancelarii jest z kolei Miłosz Kocot, bramkarz mający za sobą występy w Wiśle Krakbet Kraków oraz GAF-ie Omega Gliwice. Tak wypowiadał się przed sobotnim pucharowym meczem z AZS UŚ:

- Nie od dziś wiadomo, że mamy aspirację do gry w Ekstraklasie. W końcu będziemy mieć możliwość zmierzenia się z drużyną z tego szczebla. Katowiczanie są bardzo dobrą drużyną - zaliczył bym ją do jednych z mocniejszych w ligowej stawce. W mojej opinii rywale w ostatecznym rozrachunku znajdą się w górnej szóstce ligi i powalczą o medale. Cieszymy się, że będziemy mogli sprawdzić się w potyczce z tym zespołem. Zespół z Katowic jest mieszanką doświadczonych zawodników jak Wojtas czy Dura który prezentuje świetną formę strzelecką z zawodnikami młodymi ale już ogranymi. Mam nadzieje, że nasz zespół, który również posiada w swoich szeregach doświadczonych zawodników, w tym dwóch mających na koncie występy w AZS UŚ Katowice - Pater i Czech postawi trudne warunki rywalom Liczę, że stworzymy bardzo fajne widowisko z którego Słomnicka publiczność będzie zadowolona.

 

Podopieczni Pawła Machury pojadą do Słomnik niemal w najmocniejszym składzie. Zabraknie jedynie Jacka Hewlika, który doznał kontuzji w ostatnim ligowym meczu przeciwko Pogoni '04 Szczecin. Jednego jesteśmy pewni – Akademicy nie zlekceważą sobotniego rywala, można więc spodziewać się wspaniałego futsalowego widowiska.

 

Mecz w hali w Słomnikach odbędzie się w sobotę, 25.02.2017 r. o godz. 17.00.

BĄDŹCIE Z NAMI !!!

 

(soN)

 

Trudny pucharowy wyjazd