© AZS UŚ 2019

13 października 2016

W czwartej kolejce rozgrywek Futsal Ekstraklasy, w najbliższą niedzielę, 16 października 2016 r., o godz. 18 w Bielsku Białej, drużyna AZS UŚ Katowice zagra z tamtejszym Rekordem, czyli obecnym liderem! Wprawdzie faworytem meczu z pewnością będą gospodarze prowadzeni przez legendę polskiego futsalu – Andrzeja Szłapę, ale z pewnością Akademicy zrobią wszystko by sprawić niespodziankę.


Rywalizacja w hali w Cygańskim Lesie będzie szlagierem tej kolejki – lider podejmuje bowiem podopiecznych eks-Rekordzisty - Pawła Machury, którzy zajmują przecież wysokie, trzecie miejsce. Obydwa zespoły bardzo dobrze rozpoczęły bieżący sezon – po trzech kolejkach Rekord jest jedynym zespołem który nie stracił jeszcze punktu, a do tego zdobył aż 20 bramek, tracąc zaledwie 4. Katowiczanie z kolei zanotowali najlepszy swój start w pięcioletniej historii występów w Futsal Ekstraklasy – w trzech meczach zdobyli 7 punktów !

Bielszczanie w pierwszej kolejce rozgromili na wyjeździe FC Toruń (6:0), następnie pokonali u siebie Red Dragons Pniewy (6:3), a w miniony weekend, w Chojnicach zaaplikowali gospodarzom aż 8 goli, tracąc zaledwie jednego. Nasza drużyna w pierwszej kolejce zremisowała na wyjeździe z Red Devils Chojnice (2:2), pokonała także na wyjeździe Euromastera Chrobrego Głogów (5:2), a w minioną niedzielę wygrała w derbowym pojedynku, na własnym parkiecie z Clearexem Chorzów (4:1).

 

W Bielsku świetnie wkomponował się w zespół król strzelców Futsal Ekstraklasy w ostatnich dwóch sezonach Oleksandr Bondar, który wzmocnił Rekordzistów przed tym sezonem, przychodząc z Red Devils Chojnice. Także i ten sezon ukraiński supersnajper zaczął znakomicie – w dotychczasowych trzech spotkaniach strzelił 5 goli, przewodząc klasyfikacji snajperów FE. Współliderem tego rankingu jest...Tomasz Dura. Zawodnik Akademików również pięciokrotnie trafił do bramki rywali. Zapowiada się więc arcyciekawy pojedynek snajperów oraz...bramkarzy, do niedawna kolegów z reprezentacji Polski – Bartłomieja Nawrata (Rekord) i Rafała Krzyśki (AZS UŚ).

 

W czteroletniej historii występów Akademików w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z Rekordem nie jest korzystny (1 zwycięstwo, 1 remis i 6 porażek), ale w Bielsku czterokrotnie wygrywali gospodarze. Trzy razy były to jednak zwycięstwa zaledwie jedną bramką, co może zwiastować spore emocje. W poprzednim sezonie katowiczanie przegrali na hali w Cygańskim Lesie 1:2.

 

Ciekawostką jest również fakt, że w zespole Akademików jest kilka osób, które w przeszłości reprezentowały Rekord Bielsko Biała. Poza trenerem Pawłem Machurą, który w poprzednim sezonie zakończył zawodniczą karierę właśnie w Bielsku (grał tam przez kilka lat), grali tam także Damian Wojtas, Tomasz Dura, Jakub Haase, a wychowankiem bielszczan jest Kacper Dudzik.


 

Mecz Rekord Bielsko Biała – AZS UŚ Katowice już w niedzielę, 16 października 2016 r.,

godz. 18, w Bielku Białej (hala Rekordu) !

 

Zapraszamy też na naszego Fanpage'a:

https://www.facebook.com/AZS.US.Katowice.Futsal.Team/

 

Bądźcie z nami !

 

(son)

 

SZLAGIER KOLEJKI W BIELSKU !