© AZS UŚ 2019

13 stycznia 2016

Dotychczasowy kapitan naszego zespołu Robert Gładczak po zakończeniu rundy jesiennej zdecydował się na zmianę barw klubowych - od rundy wiosennej bronić będzie barw drużyny "zza miedzy", czyli chorzowskiego Clearexu, gdzie Robert...zaczynał swoją przygodę z futsalem.

 

Po 2,5 roku gry w barwach "Akademików", których bronił w 51 meczach ligowych, strzelając 18 bramek i walnie przyczyniając się do utrzymania zespołu w dwóch poprzednich sezonach, Robert Gładczak zdecydował się przyjąć ofertę Clearexu Chorzów. Dotychczasowy kapitan AZS UŚ Katowice wraca do Chorzowa równo po 10 latach - to właśnie w Clearexie rozpoczynał swoją futsalową karierę.

 

- Zawsze mialem sentyment do Clearexu, tam rozpoczęła się moja przygoda z futsalem. W Katowicach odbudowałem formę, nabrałem także pewności siebie w grze i zostałem powołany do seniorskiej, futsalowej  reprezentacji Polski. Dużo zawdzięczam tej ekipie i trenerowi Błażejowi Korczyńskiemu oraz prezesowi Aleksandrowi Fangorowi. Na pewno trochę szkoda zostawiać zespół, tym bardziej na takiej pozycji w tabeli, ale liczę, że chłopaki się utrzymają. Na pewno będę im kibicował - mówił tuż po odejściu popularny "Gładki".

 

Swój pierwszy oficjalny mecz w nowych barwach Robert Gładczak rozegrał 6 stycznia w Siemianowicach Sląskich, podczas futsalowego turnieju charytatywnego, przeciwko...AZS US Katowice, czyli swoim byłym kolegom z zespołu. Tym razem musiał uznać wyższość "Akademików" - podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali Clearex 3:2.

 

Robertowi dziękujemy za 2,5 sezonu spędzonego w naszym klubie, zawsze ogromne serce do walki i ambicję, życzymy takze powodzenia w nowym klubie oraz w reprezentacji Polski !

 

(son)

Robert Gładczak w Clearexie