© AZS UŚ 2019

09 lutego 2017

Już najbliższą niedzielę (12.02) Akademicy z Katowic rozpoczną walkę o futsalowy Puchar Polski. Podopieczni Pawła Machury zagrają w Nowym Targu z zespołem środowiskowym – Viva Spajki Szaflary.

 

Zdecydowanym faworytem niedzielnej rywalizacji są katowiczanie. O najbliższym rywalu niewiele wiemy, ale z pewnością, jak wielokrotnie pokazała pucharowa rzeczywistość, nie można zespołu z Małopolski zlekceważyć. Drużyna Viva Spajki Szaflary na co dzień rywalizuje w nowotarskiej lidze futsalu, wygrała również Wojewódzki Finał rozgrywek o Puchar Polski, pokonując w finale ProBud Kraków 8:4 i dzięki temu awansowała do rozgrywek na szczeblu centralnym.

W 1/32 pucharowych rozgrywek niedzielny rywal Akademików miał wolny los.

 

- Na pewno nie zlekceważymy przeciwnika. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i gospodarze zrobią wszystko, żeby utrudnić nam zadanie, ale jako zespół z Futsal Ekstraklasy musimy zagrać swoje i udowodnić swoją wyższość – podkreśla szkoleniowiec katowiczan, Paweł Machura.

 

Katowiczanie do Nowego Targu nie pojadą w najmocniejszym składzie. Wolne w ten weekend dostali Damian Wojtas, Sławomir Pękala, Krzysztof Salisz, Jacek Hewlk i Kamil Musiał.

 

Wierzymy, że nasz zespół przywiezie z Nowego Targu zwycięstwo i w 1/16 Pucharu Polski zmierzy się ze zwycięzcą meczu Heiro Rzeszów – Lex-Kancelaria Słomnik.

 

Mecz z Viva Spajk Szaflary odbędzie się 12.02.2017r. (niedziela) godz. 14.00 !

Bądźcie z nami !

 

(soN)

 

Pucharowy początek