09 lutego 2016

W meczu 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski drużyna AZS UŚ Katowice uległa na wyjeździe, po dogrywce, MKF Solne Miasto Wieliczka 4:6 (2:1, 4:4) i odpadła z rozgrywek pucharowych.

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego prowadzili do przerwy po dwóch trafieniach Adriana Patera, czyli...byłego zawodnika zespołu z Wieliczki. Po zmianie stron lepiej zagrali gospodarze, prowadzeni przez Krzysztof Kusię i mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 4:4 (gole w drugiej połowie dla Akademików strzelili Tomasz Dura    i Tomasz Szczurek). W dodatkowym czasie gry zespół z Wieliczki strzelił dwa gole, a nasza drużyna nie potrafiła odpowiedziec celnym trafieniem i ostatecznie to MKF Solne Miasto awansował do 1/4 Pucharu Polski.