© AZS UŚ 2019

20 października 2016

Już w najbliższą niedzielę, 23 października 2016 r., o godz. 20 w hali MOSiR w Katowicach – Szopienicach drużyna AZS UŚ Katowice rozegra swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Pawła Machury podejmować będą Pogoń '04 „Szczecin”, aktualnego wicemistrza Polski i zarazem jednego z najbardziej niewygodnych dla katowiczan rywali spośród zespołów FE.

 

W niedzielny wieczór zapowiadają się naprawdę spore emocje w szopienickiej hali – szczecinianie nie najlepiej weszli w sezon – po inauguracyjnym zwycięstwie na własnym parkiecie z beniaminkiem z Wieliczki, dwie kolejne potyczki przegrali – u siebie z FC Toruń i na parkiecie Red Dragons Pniewy. Przed tygodniem jednak zainkasowali trzy punkty gromiąc u siebie Czerwone Diabły z Chojnic. Obecnie z 6 punktami na koncie zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli. Akademicy z kolei po zdobyciu 7 punktów w trzech pierwszych spotkaniach (remis z Red Devils i zwycięstwa z Euromasterem i Clearexem), w minioną niedzielę doznali pierwszej w sezonie, ale dosyć dotkliwej, wyjazdowej porażki z liderem rozgrywek – Rekordem Bielsko Biała. Mimo porażki AZS UŚ Katowice zajmuje świetne, 3 miejsce w ligowej tabeli.

 

W czteroletniej historii występów Akademików w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z Pogonią jest bardzo niekorzystny (1 remis i 7 porażek). W poprzednim sezonie katowiczanie przegrali na własnym parkiecie 2:6, a na wyjeździe ulegli szczecinianom 1:2. Jedyny remis (3:3) osiągnęli w sezonie 2013/2014. Widać więc, że Portowcy ewidentnie „nie leżą” katowiczanom, ale z pewnością w niedzielę podopieczni Pawła Machury zrobią wszystko, by przełamać szczecińską „klątwę” i po raz pierwszy w historii zdobyć w meczu z Pogonią komplet punktów.


 

Seredenie zapraszamy kibiców – niedziela, 23.10.2016 r. godz. 20, hala w Katowicach – Szopienicach – mecz AZS UŚ Katowice – Pogoń '04 Szczecin !

Wstęp wolny !

 

BĄDŹCIE Z NAMI !

 

Zapraszamy również na naszego Fanpage'a:

https://www.facebook.com/AZS.US.Katowice.Futsal.Team/

 

(son)

 

Przełamać szczecińską "klątwę"