© AZS UŚ 2019

13 maja 2017

Po dwóch porażkach w meczach grupy "spadkowej" Futsal Ekstraklasy Akademicy z Katowic udają się w niedzielę (14.05) do Wieliczki, na mecz z tamtejszym Solnym Miastem, by przełamać się i zwycięstwem przybliżyć się do utrzymania w futsalowej elicie. W sezonie zasadniczym w Wieliczce podopieczni Pawła Machury odnieśli zwycięstwo 2:0, natomiast na własnym parkiecie, kilka tygodni temu, zremisowali 1:1.

 

Mamy nadzieję, że katowiczanom uda się przełamać kiepską passę i zdobyć w grupie "spadkowej" pierwsze punkty. Jak na razie Akademicy zajmują 9 miejsce z 15 punktami na koncie, ale tyle samo "oczek" mają imiennicy  Gdańska, którzy plasują się na 10 pozycji, a niedzielni rywale z Wieliczki są sklasyfikowani na 11 miejscu, ale do podopiecznych Pawła Machury tracą zaledwie 2 punkty !

Będzie to więc mecz, który może zadecydować o być albo nie być Akademików, ale również drużyny Solnego Miasta Wieliczka w Futsal Ekstraklasie.

 

W meczach grupy "spadkowej" zespół z Wieliczki spisuje się bardzo dobrze - wpierw zremisował na wyjeździe z Akademikami z Gdańska 3:3, natomiast w minioną środę pokonał na wyjeździe Red Devils Chojnice 5:2. Z kolei AZS UŚ uległ Euromasterowi Chrobry Głogów 2:3 oraz AZS UG Gdańsk 1:3.

 

Mecz w Wieliczce już w niedzielę, 14 maja 2017 roku o godz. 18.00 !

Zapraszamy ! Bądźcie z nami !!!

 

(soN)

 

Przełamać się w Wieliczce