© AZS UŚ 2019

02 stycznia 2017

Pierwszym zimowym wzmocnieniem Akademików jest ...Kamil Kmiecik, który powraca do zespołu AZS UŚ Katowice po 2,5 roku. Popularny "Kmieciu" występował w naszym klubie już w sezonie 2013/2014, w którym był najskuteczniejszym zawodnikiem katowiczan, został też uznany największym odkryciem sezonu w Plebiscycie Futsal Ekstraklasy !

 

Od sezonu 2014/2015 Kamil Kmiecik reprezentował barwy Rekordu Bielsko Biała z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, zagrał w finale Pucharu Polski, wystąpił w futsalowej Lidze Mistrzów. Ten doświadczony zawodnik ma za sobą także debiut w futsalowej reprezentacji Polski.

W tym sezonie Kamil reprezentował barwy chorzowskiego Clearexu, jednak po pierwszej rundzie postanowił powrócić w szeregi Akademików z Katowic.

Trener Paweł Machura liczy z pewnością na jego skuteczność, a także na wzmocnienie rywalizacji w zespole, zwłaszcza na pozycji pivota.

 

 

Podczas świąteczno - noworocznej przerwy w rozgrywkach z drużyną Akademików pożegnał się natomiast Daniel Langner, który przeszedł do Kamionki Mikołów. Danielowi dziękujemy z grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w nowym zespole.

 

 

Akademicy wznowią rundę rewanżową Futsal Ekstraklasy już w najbliższy piątek (6 stycznia) -
we własnej hali w Katowicach - Szopienicach (MOSiR) podejmować będą Red Devils Chojnice. Początek spotkania o 18.00. Wstęp wolny !

Bądźcie z nami !

 

(son)

Powrót Kamila Kmiecika !