© AZS UŚ 2019

25 kwietnia 2017

Nie lada wyczynu dokonał w minioną sobotę kapitan Akademików – Damian Wojtas. W ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywek Futsal Ekstraklasy, przeciwko Red Dragons Pniewy strzelił piątą i szóstą bramkę dla swojego zespołu i były to trafienia nr 99 i 100 (!!!) w występach na parkietach futsalowej ekstraklasy !

 

Po strzelonej setnej bramce w swojej karierze Damian Wojtas otrzymał od działaczy AZS UŚ Katowice i swoich kolegów okolicznościową koszulkę, a od kibiców zgromadzonych w szopienickiej hali – owację na stojąco.

 

Na swoją pierwszą „setkę” Damian pracował przez kilkanaście sezonów, a swoje gole strzelał reprezentując barwy aż...9 klubów! Snajperskie popisy rozpoczął w zespole Fri-Bex-u Ruda Śląska (9), kolejne trafienia dołożył w: Inpulsie-Alpolu Siemianowice Śląskie (21), Jango Katowice (40), PA Novej Gliwice (6), Rekordzie Bielsko Biała (4), GKS Tychy (2), AZS UŚ Katowice (9), GAF Gliwice (2), Nbicie Gliwice (2) i ponownie w zespole Akademików (5).

 

Przypomnijmy, że 39-letni kapitan AZS UŚ Katowice to także były reprezentant Polski w futsalu swego czasu był nawet kapitanem biało-czerwonych.

 

Mamy nadzieję, ze w kolejnych spotkaniach Damian Wojtas podtrzyma dobrą passę i w barwach Akademików otworzy drugą „setkę” w swoim snajperskim dorobku, czego z całego serca Mu życzymy !

 

(soN)

Pierwsza "SETKA" Wojtasa !