© AZS UŚ 2019

02 grudnia 2016

Już w najbliższą sobotę drużyna AZS UŚ Katowice podejmować będzie na własnym parkiecie, w meczu X kolejki Futsal Ekstraklasy, drużynę FC Toruń. Podopieczni Pawła Machury będą chcieli podtrzymać zwycięską passę z Wieliczki i odczarować własną halę, w której w tym sezonie wygrali na razie tylko raz, w III kolejce z Clearexem Chorzów. 

 

Sobotni rywal Akademików w Futsal Ekstraklasie gra drugi sezon, a bilans dotychczasowych potyczek jest dla katowiczan korzystny – na własnym parkiecie przed rokiem wygrali 5:3 (mimo że przegrywali już 0:3), a w Toruniu był remis 2:2. O sile zespołu z Torunia stanowią obecni i byli reprezentanci Polski – Marcin Mikołajewicz i Michał Wojciechowski, a także doświadczony golkiper mołdawski – Nicolae Neagu. W tym sezonie występuje tam również dwóch zawodników hiszpańskich. Wartością dodaną sobotniego rywala AZS-u jest z pewnością także doświadczony trener – Klaudiusz Hirsch, były selekcjoner reprezentacji Polski w futsalu. Torunianie zajmują obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów. Do tej pory grają bezkompromisowo – czterokrotnie wygrywali i ponieśli pięć porażek. W poprzedniej kolejce FC Toruń pokonał u siebie Red Devils Chojnice 5:1.

 

Zespół Pawła Machury ma tyle samo punktów i zajmuje siódmą lokatę, ustępując torunianom tylko gorszym stosunkiem bramek.  Po wygranej przed tygodniem w Wieliczce (2:0), w sobotę będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę także we własnej hali. Szkoleniowiec AZS nadal nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Damiana Wojtasa, ale do składu wraca najskuteczniejszy w tym sezonie w barwach Akademików – Tomasz Dura

 

Mecz rozpocznie się w sobotę (03.12) o godz. 18 w hali MOSiR w Katowicach – Szopienicach.

WSTĘP WOLNY ! Zapraszamy !

Bądźcie z nami !

 

(soN)

 

Odczarować własną halę