© AZS UŚ 2019

24 listopada 2016

Już w najbliższą sobotę drużyna AZS UŚ Katowice w Wieliczce zmierzy się z tamtejszym Solnym Miastem w meczu IX kolejki Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Pawła Machury meczem z beniaminkiem z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za wysoką porażkę z Piastem Gliwice i przerwać serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

 

Rywal Akademików to wprawdzie beniaminek Futsal Ekstraklasy, ale z pewnością katowiczan czeka ciężka przeprawa. Z zespołem z Wieliczki AZS UŚ jeszcze nigdy nie grał w ligowych potyczkach, ale drużyny te spotkały się na początku tego roku w meczu 1/8 Pucharu Polski. Wówczas w regulaminowym czasie gry był remis 4:4, a w dogrywce lepsi okazali się gospodarze (6:4), którzy wówczas jako I-ligowcy sprawili niespodziankę, eliminując naszą drużynę.

Zespół Solnego Miasta Wieliczka prowadzi znany w futsalowym środowisku, były zawodnik m.in. Wisły Krakbet Kraków – Krzysztof Kusia. Gra w nim również kilku zawodników z doświadczeniem na ekstraklasowych parkietach – Piotr Myszor, Konrad Cebula (znany też z występów w ekstraklasie na boiskach trawiastych – w Górniku Zabrze i Cracovii Kraków) czy Konrad Podobiński. Po kiepskim początku rozgrywek zespół z Wieliczki prezentuje się ostatnio bardzo dobrze – wygrał dwa ostatnie mecze: z Red Devils Chojnice na wyjeździe (6:5) oraz Red Dragons Pniewy u siebie (6:3). Podopieczni Kusi zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Zespół Pawła Machury ma jeden punkt mniej i zajmuje 10 pozycję. Od pięciu spotkań nie potrafi zgarnąć kompletu punktów i z pewnością katowiczanie jadą do Wieliczki w bojowych nastrojach, z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Dodatkowo futsaliści AZS US są podrażnieni ostatnią porażką u siebie w derbowym meczu z Piastem Gliwice (0:5). W Wieliczce niestety Paweł Machura nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych – Damiana Wojtasa i najskuteczniejszego w tym sezonie w barwach Akademików – Tomasza Dury. Pozostali zawodnicy jednak są zdrowi, gotowi do gry i zapowiadają walkę o pełną pulę.

 

Mecz rozpocznie się w sobotę (26.11) o godz. 18 w Wieliczce.

 

Mamy nadzieję, ze będzie to przełomowy mecz Akademików, od którego rozpocznie się marsz naszego zespołu w górę tabeli.

 

Zapraszamy !

Bądźcie z nami !

 

(son)

 

Na przełamanie z beniaminkiem