© AZS UŚ 2019

16 lutego 2016

Po pierwszym punkcie zdobytym na wyjeździe, w miniony weekend w Gliwicach, w spotkaniu z Nbitem (1:1), już w sobotę (20.02), o godzinie 20, w szopienickiej hali, podejmować będziemy zespół KGHM Euromastera Chrobrego Głogów.

W miniony weekend głogowianie podejmowali FC Toruń i dosłownie w ostatnim momencie (5 sekund przed końcową syreną) zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i mimo że jeszcze w 36 minucie przegrywali z podopiecznymi Klaudiusza Hirscha 2:3, ostatecznie zwyciężyli 4:3. Bramki dla drużyny Chrobrego zdobyli: Daniel Lebiedziński 2, Dariusz Pieczyński i Sebastian Szala. Nasi sobotni rywale plasują się na ósmym miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy z dorobkiem 19 punktów. W piętnastu dotychczasowych spotkaniach wygrali pięciokrotnie, cztery razy remisowali i sześć razy schodzili z parkietu pokonani.

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego natomiast mają na swoim koncie dwanaście punktów, po trzech zwycięstwach na własnym parkiecie i trzech remisach, co plasuje ich na zagrożonym spadkiem, jedenastym miejscu. Już to zestawienie pokazuje, że sobotnia potyczka będzie dla Akademików kolejnym meczem o wszystko, gdyż nasz zespół praktycznie nie może pozwolić sobie już na żadne straty punktowe, zwłaszcza w meczach u siebie.

W pierwszej rundzie mecz w Głogowie pomiędzy AZS UŚ Katowice i KGHM Euromasterem Chrobrym zakończył się zwycięstwem podopiecznych Tomasza Trznadela 3:2, mimo że katowiczanie prowadzili do przerwy 2:1 po bramkach Tomasza Dury i Pawła Barańskiego. Rafała Krzyśkę w tamtym meczu pokonał Piotr Pietruszko (dwukrotnie) i Mateusz Niedźwiedź.

W sobotnim meczu, w zespole Akademików zabraknie pauzującego za kartki Jędrzeja Jasińskiego, ale do składu powinni wrócić już Paweł Barański i Adrian Pater.

Mecz odbędzie się w hali MOSIR w „Szopienicach”, początek rywalizacji o godz. 20.00, wstęp oczywiście wolny.

Zapraszamy wszystkich kibiców ! BĄDŹCIE Z NAMI !