© AZS UŚ 2019

12 stycznia 2017

Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej i zaledwie jednym punkcie zdobytym z ostatnimi w tabeli Czerwonymi Diabłami z Chojnic, już w najbliższą sobotę (14.01), o godzinie 18, Akademicy we własnej hali w Katowicach – Szopienicach podejmować będą Euromastera Chrobrego Głogów. Paweł Machura i jego zawodnicy mają nadzieję, że tym razem uda się przerwać passę pięciu meczów bez wygranej na własnym parkiecie.


 

Sobotni rywale Akademików zajmują przedostatnie, jedenaste miejsce w ligowej tabeli. W dotychczasowych dwunastu spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 7 punktów. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że w poprzedniej kolejce dzielnie walczyli z mistrzem Polski – Gattą Zduńska Wola i przegrali zaledwie 0:1. To z pewnością sygnał ostrzegawczy dla katowiczan, że ekipa z Głogowa dobrze przepracowała przerwę w rozgrywkach i nie złożyła broni w walce o utrzymanie.

Drużyna AZS UŚ Katowice po ostatnim remisie z Red Devils (3:3), z dorobkiem 14 „oczek” plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli Futsal Ekstraklasy. W pierwszej rundzie mecz w Głogowie zakończył się wygrana podopiecznych Pawła Machury 5:2, a cztery gole w tamtym spotkaniu dla Akademików zdobył Tomasz Dura, jedno trafienie dołożył Kamil Musiał. Dla Euromastera bramki strzelili Piotr Pietruszko i Adrian Niedźwiedzki.

W siedmiu dotychczas rozegranych meczach pomiędzy tymi zespołami w Futsal Ekstraklasie bilans jest remisowy – dwukrotnie lepsi byli głogowianie, dwa razy wygrywali katowiczanie, padły również trzy remisy, co ciekawe – wszystkie remisowe mecze kończyły się tym samym rezultatem – 3:3. Statystycznie dobra informacja przed sobotnią rywalizacją dla gospodarzy jest taka, że drużyna Euromastera Chrobrego Głogów nigdy w Katowicach nie wygrała. Z drugiej strony podopieczni Pawła Machury nie potrafili zgarnąć kompletu punktów na własnym parkiecie już od pięciu ligowych meczów.

Trener Paweł Machura nie ukrywa, że bardzo chciałby przełamać tę klątwę własnego boiska. Do meczu z ekipą z Głogowa Akademicy przystąpią niemal w najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Marcina Krzywki.

- Nadal odczuwam niedosyt po spotkaniu z Red Devils. Musimy wyciągnąć wnioski i tym razem zagrać skoncentrowani od samego początku do końca, by nie dać się zaskoczyć i przez to ułatwić grę rywalom – podkreśla szkoleniowiec Akademików. – Na pewno zespół z Głogowa zrobi wszystko, żeby wywieźć stąd jakieś punkty i czeka nas trudny mecz, ale my na pewno zagramy o pełną pulę. Jestem przekonany, że jeśli zagramy konsekwentnie swoje, to wreszcie wygramy u siebie. Chcielibyśmy to zrobić dla nas, ale i dla naszej publiczności, która mimo nie najlepszych wyników we własnej hali, nadal nas wspiera i przychodzi na nasze mecze. Cel mamy jeden - zwycięstwo – dodaje trener Machura.


 

Mecz odbędzie się w hali MOSiR w Katowicach - Szopienicach, w najbliższą sobotę (14.01),

początek rywalizacji o godz. 18.00.

 

WSTĘP WOLNY !

 

BĄDŹCIE Z NAMI !


 

(soN)

 

Jeden cel - zwycięstwo !