© AZS UŚ 2019

14 listopada 2016

Nie udało się awansować młodym futsalistom AZS UŚ Katowice do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20, który w grudniu odbędzie się w Jelczu – Laskowicach. Młodzi Akademicy w grupie eliminacyjnej rywalizowali w Tychach z gospodarzami – GKS Futsal Tychy, Rekordem Bielsko Biała i Elmarem Jędrzejów.

 

W pierwszym spotkaniu młodzieżowa drużyna AZS UŚ zagrała z Elmarem Jędrzejów. Mimo sporej przewagi katowiczan to rywale wyszli z potyczki zwycięsko. Elmar wygrał 5:4 (2:0), a spora w tym zasługa nieskuteczności Akademików, którzy zmarnowali aż cztery przedłużone i jeden krótki rzut karny !

Bramki dla AZS strzelili: Daniel Kramarczyk 2, Maksym Kravets i Damian Kowalczyk.

 

W drugim meczu Akademicy zmierzyli się z gospodarzami turnieju. Tyszanie szybko objęli prowadzenie 2:0, ale od tego momentu inicjatywę przejęli katowiczanie. Po golach Daniela Kramarczyka i Dawida Worka doprowadzili do wyrównania i mieli kilka okazji do strzelenia kolejnych goli, ale dwukrotnie bramkarzowi GKS Tychy w sukurs przyszedł słupek, nasza drużyna nie wykorzystała także kolejnych dwóch przedłużonych karnych. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

 

By myśleć o awansie katowiczanie musieli pokonać wysoko w ostatnim spotkaniu najlepszą drużynę tyskiego turnieju, obrońcę tytułu Mistrzów Polski U-20 – Rekord Bielsko Biała. Rekordziści nie dali jednak naszym młodym zawodnikom szans – wygrali 5:1, choć przez dłuższy czas utrzymywał się wynik 2:1 (gol Daniela Kramarczyka) i dopiero gdy AZS UŚ postawił wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza, bielszczanie ustalili wynik meczu.

 

Z turnieju w Tychach do finałów awansował z kompletem zwycięstw Rekord Bielsko Biała oraz gospodarz – GKS Futsal Tychy.

 

AZS UŚ Katowice U-20: Daniel Juroszek, Sebastian Chojnacki - Damian Kowalczyk, Daniel Kramarczyk, Daniel Siejak, Maksym Kravets, Piotr Izydorczyk, Kamil Filipczak, Dawid Worek, Kajetan Bocek, Walentyn Shulepa.

 

(son)

 

Finały MMP U-20 nie dla Akademików