13 stycznia 2016

W meczu 1/16 futsalowego Pucharu Polski, w minioną sobotę (9.01.2016) nasza drużyna rywalizowała w Nowinach z tamtejszym GKS Ekom Futsal. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali zespół występujący na co dzień w I lidze 5:4 (0:0) i awansowali do dalszej fazy tych rozgrywek.

Kibice licznie zgromadzeni w hali w Nowinach (woj. świętokrzyskie) oraz sympatycy "Akademików" którzy śledzili bezpośrednią relację tekstową z tego meczu, przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów - po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej części wpierw AZS UŚ zdobył dwa gole i prowadzili 2:0, by w ciągu następnych kilku minut stracić aż...cztery !

Na szczęście podopieczni Błażeja Korczyńskiego w porę się obudzili i zadali kolejne trzy "ciosy", zwyciężając ostatecznie 5:4. Gole dla katowiczan strzelili Tomasze - Dura zaliczył hat-trika, a Szczurek dwukrotnie pokonał golkipera rywali !

Rywalem katowiczan w kolejnej fazie rozgrywek o Puchar Polski będzie inny pierwszoligowiec - MKF Renex Grajów, który również 5:4 pokonał ETA Dąbrowa Górnicza.