© AZS UŚ 2019

17 lutego 2017

Już w najbliższą niedzielę, 19 lutego 2017 r., o godz. 14 w Szczecinie drużyna AZS UŚ Katowice rozegra swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Pawła Machury rywalizować będą z Pogonią '04 „Szczecin”, aktualnym wicemistrzem Polski, obecnie czwartym zespołem w ligowej tabeli i zarazem jednym z najbardziej niewygodnych dla katowiczan rywali spośród zespołów FE.

 

W niedzielne popołudnie zapowiadają się naprawdę spore emocje w szczecińskiej hali – futsaliści Pogoni znakomicie rozpoczęli drugą rundę rozgrywek – w czterech spotkaniach zdobyli 10 punktów. W poprzedniej kolejce zainkasowali trzy punkty wygrywając na wyjeździe (2:1) z Czerwonymi Diabłami z Chojnic. Obecnie z 26 punktami na koncie zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli. Akademicy z kolei po zdobyciu 7 punktów w trzech pierwszych spotkaniach (remis z Red Devils i zwycięstwa z Euromasterem i Clearexem), w poprzedniej kolejce doznali dotkliwej porażki na własnym parkiecie (1:9) z liderem rozgrywek – Rekordem Bielsko Biała. Z dorobkiem 20 punktów są na 8 pozycji w Futsal Ekstraklasie. Mimo że faworytem niedzielnej rywalizacji będą Portowcy, to Akademicy, marząc o minimum szóstym miejscu dającym prawo gry w grupie mistrzowskiej, nie mogą tego meczu przegrać.

 

Podopiecznych Pawła Machury czeka jednak niezwykle trudne zadanie – w ponad czteroletniej historii występów Akademików w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z Pogonią jest bardzo niekorzystny (1 remis i 8 porażek). W pierwszej rundzie tego sezonu, w Katowicach szczecinianie wygrali 5:3, a spotkanie miało dramatyczny przebieg – Pogoń prowadziła już 3:0, ale Akademicy zdołali odrobić straty, a przy stanie 3:3 mieli kilka okazji do zdobycia zwycięskiego gola. Ta sztuka jednak się nie udała, a swoich okazji nie zmarnowali natomiast szczecinianie i wywieźli z Górnego Śląska 3 punkty. W poprzednim sezonie katowiczanie przegrali na własnym parkiecie 2:6, a na wyjeździe ulegli szczecinianom 1:2. Jedyny remis (3:3) osiągnęli w sezonie 2013/2014. Widać więc, że Portowcy ewidentnie „nie leżą” katowiczanom, ale z pewnością w niedzielę podopieczni Pawła Machury zrobią wszystko, by przełamać szczecińską „klątwę” i po raz pierwszy w historii zdobyć w meczu z Pogonią komplet punktów.

Katowiczanie do Szczecina udają się już w sobotę. Wierzymy, że do Katowic wrócą z trzema punktami !

 

BĄDŹCIE Z NAMI !

 

Zapraszamy również na naszego Fanpage'a:

https://www.facebook.com/AZS.US.Katowice.Futsal.Team/

 

(soN)

 

Do Szczecina po punkty