© AZS UŚ 2019

19 stycznia 2017

Już w najbliższą sobotę, 21 stycznia 2017 r., o godz. 17 w hali MORiS w Chorzowie drużyna AZS UŚ Katowice rozegra swoje pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej na wyjeździe. Podopieczni Pawła Machury zagrają derbowy pojedynek z chorzowskim Clearex, czyli najbardziej utytułowanym zespołem występującym w Futsal Ekstraklasie. Derby z rywalem zza miedzy zawsze były bardzo emocjonujące i tak będzie z pewnością i tym razem.

 

Tym bardziej, ze obydwa zespoły bardzo chciałyby po rundzie zasadniczej znaleźć się w najlepszej szóstce Futsal Ekstraklasy, a zajmują odpowiednio ósme (Clearex) i dziewiąte miejsce (AZS UŚ), z dorobkiem 17 punktów. Chorzowianie ten rok zaczęli od wysokiej porażki u siebie z Red Dragons Pniewy (0:4), a następnie pokonali w Chojnicach tamtejszy Red Devils 4:2, natomiast nasza drużyna w pierwszej kolejce zremisowała na u siebie z zespołem z Chojnic (3:3), a przed tygodniem, także na własnym parkiecie, pokonała Euromastera Chrobrego Głogów (5:3).

 

W czteroletniej historii występów Akademików w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z Clearexem nie jest korzystny (3 zwycięstwa i 6 porażek), przy czym w Chorzowie katowiczanom nigdy nie udał się zdobyć nawet punktu. Podopieczni Pawła Machury i sam szkoleniowiec AZS UŚ przekonują, że pora przełamać to chorzowskie fatum i w sobotę powalczą o pełną pulę. W meczu pierwszej rundy w Katowicach lepsi okazali się Akademicy zwyciężając 4:1. Gole w tym spotkaniu strzelili: Tomasz Dura, Jacek Hewlik, Krzysztof Salisz i Michał Cygnarowski. Honorową bramkę dla chorzowian strzelił Piotr Łopuch.

 

Ciekawostką jest fakt, że w zespole Akademików występuje aż sześciu zawodników, którzy w przeszłości grali w Clearexie – od drugiej rundy do Katowic przeniósł ię właśnie z Chorzowa Kamil Kmiecik, pół roku wcześniej to sam zrobił Krzysztof Salisz, ale oprócz nich byli barwy Clearexu onegdaj reprezentowali: Jacek Hewlik, Jędrzej Jasiński, Marcin Krzywka i Jakub Haase. W drużynie Marcina Waniczka natomiast, który w tym sezonie jest szkoleniowcem Clearexu gra Robert Gładczak, swego czasu kapitan …Akademików.

 

- To będzie mecz z rodzaju tych za 6 punktów. Myślę, że kluczowe będzie to, komu uda się otworzyć wynik spotkania, bo wtedy tej drużynie będzie się grało łatwiej. Na pewno będzie to ciężki mecz, walka o każdą piłkę, jak to w derbach. Jestem jednak przekonany, że jeśli zagramy konsekwentnie, będziemy realizować przedmeczowe założenia taktyczne, to pokonamy Clearex. Szanujemy rywala, znamy jego mocne strony i mamy świadomość, że AZS UŚ jeszcze w Chorzowie nie wygrał, ale wierzę że w sobotę będzie ten pierwszy razmówi przed sobotnią rywalizacją trener Paweł Machura.

 

Sobota, 21.01.2017 r. godz. 17, hala MORiS w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego) :

mecz Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice !

 

BĄDŹCIE Z NAMI !

 

Zapraszamy również na naszego Fanpage'a:

https://www.facebook.com/AZS.US.Katowice.Futsal.Team/

 

(soN)

 

 

Derby za sześć punktów