© AZS UŚ 2019

08 października 2016

Już w najbliższą niedzielę, 9 października 2016 r., o godz. 18 w hali MOSiR w Katowicach – Szopienicach drużyna AZS UŚ Katowice rozegra swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie na własnym parkiecie. Podopieczni Pawła Machury podejmować będą chorzowski Clearex, czyli najbardziej utytułowany zespół występujący w Futsal Ekstraklasie. Derby z rywalem zza miedzy zawsze były bardzo emocjonujące i tak będzie z pewnością także tym razem.

 

Tym bardziej, ze obydwa zespoły bardzo dobrze rozpoczęły bieżący sezon – po dwóch kolejkach Akademicy plasują się na trzecim, a chorzowianie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Obydwa zespoły zgromadziły na swoi koncie po 4 punkty.

 

Goście z Chorzowa rozpoczęli od wyjazdowego remisu w Pniewach, z tamtejszym Red Dragons (1:1), a następnie pokonali u siebie Red Devils Chojnice 4:2, natomiast nasza drużyna w pierwszej kolejce zremisowała na wyjeździe z zespole z Chojnic (2:2), a przed tygodniem, ponownie na wyjeździe, pokonała Euromastera Chrobrego Głogów (5:2). Świetną formę strzelecką w Głogowie zaprezentował Tomasz Dura, zdobywając cztery bramki, ale trener Machura był zadowolony z postawy całego zespołu.

 

W czteroletniej historii występów Akademików w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z Clearexem nie jest wprawdzie korzystny (2 zwycięstwa i 6 porażek), ale już na własnym parkiecie nie wygląda to tak źle. W poprzednim sezonie katowiczanie przegrali wprawdzie 1:3, ale przed dwoma laty rozgromili chorzowian 8:1, a trzy lata temu w ostatniej kolejce ligowej wygrali 5:3, co dało im utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Ciekawostką jest również fakt, że w zespole Akademików występuje aż pięciu zawodników, którzy w przeszłości grali w Clearexie – poza Krzysztofem Saliszem, który właśnie w tym sezonie z Chorzowa przeszedł do zespołu Pawła Machury, byli to: Jacek Hewlik, Jędrzej Jasiński, Marcin Krzywka i Jakub Haase. W drużynie Marcina Waniczka, który od tego sezonu został szkoleniowcem Clearexu gra z kolei Robert Gładczak, który przed rokiem był jeszcze kapitanem …Akademików.

 

- Na pewno będzie to ciężki mecz, walka o każdą piłkę, jak to w derbach. Jestem jednak przekonany, że jeśli zagramy konsekwentnie, będziemy realizować przedmeczowe założenia taktyczne, to pokonamy Clearex i na dłużej zameldujemy się w górnych rejonach tabeli. Mamy drużynę doświadczoną, „głodną” sukcesu, która udźwignie ciężar spotkania z chorzowianami. Szanuję Marcina Waniczka, który z pewnością będzie chciał nas czymś zaskoczyć, szanuję rywala, ale wierzę w to, że 3 punkty zostaną w niedzielę w Katowicach. Zapraszam kibiców, bo emocji na pewno nie zabraknie, a ich doping bardzo by nam się przydał – mówił przed niedzielną rywalizacją trener Paweł Machura.

 

Przyłączamy się do jego zaproszenia – niedziela, 9.10.2016 r. godz. 18, hala w Katowicach – Szopienicach – mecz AZS UŚ Katowice – Clearex Chorzów !

Wstęp wolny !

 

BĄDŹCIE Z NAMI !

 

Zapraszamy również na naszego Fanpage'a:

https://www.facebook.com/AZS.US.Katowice.Futsal.Team/

 

(son)

 

Derbowe emocje gwarantowane