© AZS UŚ 2019

21 kwietnia 2017

Sobotni mecz w Katowicach XXII, czyli ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozgrywek Futsal Ekstraklasy, pomiędzy Akademikami i Czerwonymi Smokami z Pniew zapowiada się niezwykle emocjonująco. Obydwa zespoły mają bowiem jeszcze szanse na miejsce w pierwszej „szóstce” ligowej stawki, co gwarantuje utrzymanie w lidze i stwarza możliwość walki o medale. Podopieczni Pawła Machury by myśleć o awansie muszą sobotni mecz wygrać i liczyć przy okazji na potknięcie Clearexu Chorzów z FC Toruń. Ekipa Łukasza Frajtaga z kolei, by zapewnić sobie miejsce w najlepszej „szóstce” FE nie oglądając się na innych, musi mecz w Katowicach po prostu wygrać.

 

Spotkania pomiędzy Akademikami z Katowic i Red Dragons Pniewy, zwłaszcza te rozgrywane w szopienickiej hali, zawsze dostarczały kibicom wielu emocji i były niezwykle wyrównane. Można nawet stwierdzić, że katowiczanie mają kompleks Smoków – w 5 dotychczasowych meczach w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy ani razu z pniewianami nie wygrali – u siebie dwukrotnie zremisowali (w poprzednim sezonie 4:4, rok wcześniej 1:1), a na wyjazdach doznali dwóch porażek, a w tym sezonie po raz pierwszy w historii przywieźli z parkietu Red Dragons cenny punkt, po grudniowym remisie 0:0. Pora więc przełamać kompleks i po raz pierwszy pokonać zespół Łukasza Frajtaga.

W ostatnich smeczach goście z Pniew zremisowali na wyjeździe z Red Devils Chojnice (3:3) oraz ulegli Euromasterowi Chrobremu Głogów (3:5). Akademicy z kolei przed tygodniem zremisowali z FC Toruń 2:2, a kolejkę wcześniej na własnym parkiecie także podzielili się punktami z Solnym Miastem Wieliczka (1:1).

Trener gości Łukasz Frajtag nie będzie mógł w sobotniej rywalizacji skorzystać z Patryka Zdanowskiego, a także ...sam nie zagra z powodu kontuzji. W zespole AZS UŚ także z powodu kontuzji zabraknie Rafała Krzyśki i Tomasza Dury.

Wierzymy, że dziś podopieczni Pawła Machury pokonają Red Dragons Pniewy i przy szczęśliwym zbiegu okoliczności awansują do najlepszej szóstki tego sezonu. Z pewnością rywalizacja w sobotni wieczór, w hali w Katowicach – Szopienicach przysporzy kibicom wielu wrażeń i emocji, nikt kto wybierze się na mecz z pewnością nie pożałuje !

 

Sobota, 22 kwietnia 2017 r., godz. 18.00 – WSTĘP WOLNY !

 

Bądźcie z nami !

 

(soN)

 

Decydujące starcie !