© AZS UŚ 2019

01 października 2016

Zwycięstwem 5:2 (5:1) Akademików z Katowic zakończyło się spotkanie drugiej kolejki Futsal Ekstraklasy w Głogowie, pomiędzy miejscowym Euromasterem Chrobrym i AZS UŚ. Spory udział w wywalczeniu trzech wyjazdowych punktów przez podopiecznych Pawła Machury Miał Tomasz Dura, który strzelił cztery gole !

 

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla katowiczan – już w 32 sekundzie Tomasz Dura zdecydował się na strzał z dystansu, piłkę zmierzającą do bramki dotknął jeszcze jeden z zawodników gospodarzy, czym kompletnie zmylił swojego golkipera i Akademicy prowadzili 1:0. Nie minęło 1,5 minuty, a podopieczni Pawła Machury prowadzili 2:0. Bramkarza gospodarzy ponownie pokonał Dura, tym razem...głową. Asystę przy tym golu zaliczył Rafał Krzyśka. W kolejnych fragmentach spotkania na parkiecie nadal dominowali goście z Katowic, a okres przewagi udokumentowali kolejnymi dwiema bramkami, autorstwa... a jakże by inaczej – Tomasza Dury. Doświadczony snajper Akademików wpierw w 10 minucie skompletował hat trika, wykańczając szybki kontratak całego zespołu, a kilkanaście sekund później strzelił swojego czwartego gola, po kolejnej kontrze katowiczan.

Od tego momentu goście całkowicie kontrolowali przebieg rywalizacji, a gospodarze starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Wreszcie ku radości miejscowej publiczności w 18 minucie Piotr Pietruszko zdobył pierwszego w tym sezonie gola dla głogowian, ale niespełna 30 sekund później Kamil Musiał ponownie dał drużynie AZS UŚ czterobramkowe prowadzenie, zaliczając debiutanckie trafienie w barwach Akademików w ligowych rozgrywkach.

Druga odsłona to uważna, konsekwentna gra w obronie gości i kontrataki. Inicjatywę przejęli futsaliści Euromastera, ale nie potrafili sobie stworzyć klarownych okazji. Dopiero w 39 minucie meczu, grając z wycofanym bramkarzem, zdołali strzelić drugą bramkę. Wynik spotkania na 2:5 ustalił Adrian Niedźwiedzki.

 

- Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu. Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo efektywnie, a na słowa uznania zasługuje szczególnie skuteczność Tomka Dury. Cztery bramki prowadzenia po 10 minutach pozwoliły nam na pełną kontrolę wydarzeń na parkiecie. Cieszę się również że chłopcy mi ufają – w drugiej połowie postanowiliśmy skupić się na konsekwentnej obronie i szukać okazji do kontrataków i tak właśnie zagraliśmy, tracąc gola dopiero w samej końcówce, przy przewadze rywala. Najważniejsze, że przywozimy cenne 3 punkty i możemy spokojnie przygotowywać się do rywalizacji derbowej z Clearexem – podsumował Paweł Machura, szkoleniowiec Akademików.

 

Przypominamy, że mecz z Clearexem Chorzów już w najbliższą niedzielę, 9 października o godzinie 18.00 w hali MOSiR w Katowicach Szopienicach ! Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny !

Bądźcie z nami !

 

EUROMASTER CHROBRY GŁOGÓW - AZS UŚ KATOWICE 2 : 5 (1 : 5)

 

0:1 - Tomasz Dura '0:32
0:2 - Tomasz Dura '1:53
0:3 - Tomasz Dura '9:41
0:4 - Tomasz Dura '9:59
1:4 - Piotr Pietruszko '17:40
1:5 - Kamil Musiał '18:07
2:5 - Adrian Niedźwiedzki '38:39

 

AZS UŚ Katowice: Rafał Krzyśka, Łukasz Bogdziewicz - Jędrzej Jasiński, Tomasz Dura, Damian Wojtas (c), Michał Cygnarowski - Daniel Langer, Krzysztof Salisz, Kamil Musiał, Marcin Minkus, Michał Cygnarowski, Jakub Haase, Sławomir Pękala, Jacek Hewlik, Kacper Dudzik.

 

(son)

DURA SHOW w Głogowie !