© AZS UŚ 2019

26 maja 2017

Sobotni (27.05) mecz w Katowicach ostatniej, XXVII kolejki rozgrywek Futsal Ekstraklasy, pomiędzy Akademikami z Katowic i Red Dragons Pniewy, mimo że obydwa zespoły zapewniły już sobie pozostanie w futsalowej elicie, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Stawką rywalizacji jest siódme miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu - podopieczni Pawła Machury by wygrać grupę „spadkową”, czyli uplasować się na 7 miejscu, muszą pokonać ekipę Łukasza Frajtaga.

 

Spotkania pomiędzy Akademikami z Katowic i Red Dragons Pniewy, zwłaszcza te rozgrywane w szopienickiej hali, zawsze dostarczały kibicom wielu emocji i były niezwykle wyrównane. Do ostatniego meczu rundy zasadniczej można było nawet stwierdzić, że katowiczanie mają kompleks Smoków – w 5 poprzednich meczach w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy ani razu z pniewianami nie wygrali – u siebie dwukrotnie zremisowali (w poprzednim sezonie 4:4, rok wcześniej 1:1), a na wyjazdach doznali dwóch porażek, a w tym sezonie po raz pierwszy w historii przywieźli z parkietu Red Dragons cenny punkt, po grudniowym remisie 0:0. Katowiczanie przed miesiącem przełamali ten kompleks i po raz pierwszy pokonali zespół Łukasza Frajtaga 6:2, mimo że do przerwy to goście z Pniew prowadzili 2:0!

 

W ostatnich meczach Smoki pokonały u siebie Solne Miasto Wieliczka (4:3), a wcześniej na wyjeździe Akademików z Gdańska (4:1). Podopieczni Pawła Machury natomiast przed tygodniem pokonali na własnym parkiecie Red Devils Chojnice (5:2), a wcześniej zdobyli komplet punktów w Wieliczce (2:1).

 

W sobotnim pojedynku w zespole AZS UŚ z powodu kontuzji zabraknie na pewno Rafała Krzyśki i Damiana Wojtasa. Wierzymy, że nie przeszkodzi to katowiczanom w pięknym zakończeniu trudnego, wyczerpującego, ale całkiem udanego sezonu Akademików. Mamy nadzieję, że AZS UŚ wygrywając zapewni sobie dziś 7 miejsce w ligowej tabeli – najwyższe w swojej historii występów w Futsal Ekstraklasie !

 

Z pewnością rywalizacja w sobotni wieczór, w hali w Katowicach – Szopienicach przysporzy kibicom wielu wrażeń i emocji, nikt kto wybierze się na mecz z pewnością nie pożałuje !

 

Sobota, 27 maja 2017 r., godz. 18.00, hala w Katowicach – Szopienicach – WSTĘP WOLNY !

 

Bądźcie z nami !

 

(soN)

Czerwone Smoki na zakończenie !