© AZS UŚ 2019

17 marca 2017

Derbowy pojedynek pomiędzy AZS UŚ Katowice i Piastem Gliwice w XIX kolejce Futsal Ekstraklasy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.03) w Gliwicach zapowiada się bardzo emocjonująco i będzie miał wiele podtekstów. Katowiczanie z pewnością są żądni rewanżu za wysoko porażkę na własny parkiecie w pierwszej rundzie, gliwiczanie z kolei będą chcieli zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej kolejce z outsiderem rozgrywek – Red Devils Chojnice.

 

Niedzielna rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie – naprzeciw siebie stawały drużyny, których derbowe starcia zawsze obfitowały w walkę i dramaturgię. Wokół spotkania nie brakuje podtekstów – w drużynie z Gliwic grają zawodnicy którzy jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowali barwy Akademików – Paweł Barański, Tomasz Szczurek i Krzysztof Piskorz. Pierwszy z wymienionych w spotkaniu pierwszej rundy w Katowicach zdobył dwa gole. W zespole Akademików także nie brakuje zawodników, którzy grali kiedyś w gliwickich drużynach (Piast powstał z połączenia GAF-u z Nbitem – przyp. Red.) - Kamil Musiał, Michał Cygnarowski, Marcin Minkus, Łukasz Bogdziewicz, Tomasz Dura, Damian Wojtas, Rafał Krzyśka, Jędrzej Jasiński. Dodatkowo pod koniec tego tygodnia niespodziewanie z prowadzenia drużyny Piasta, mimo miejsca w czołówce tabeli Futsal Ekstraklasy, zrezygnował trener Sebastian Wiewióra. Jego miejsce na ławce trenerskiej gliwiczan zajął Jacek Podgórski. Zarówno jednak jemu, jak i szkoleniowcowi AZS UŚ – Pawłowi Machurze, trudno było wymyślić coś, co zaskoczyłoby rywala, bowiem zawodnicy znają się znakomicie, nie tylko z ekstraklasowych parkietów.

 

Gliwiczanie po 18 kolejkach z dorobkiem 32 punktów zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli i praktycznie mają zapewnione miejsce w pierwszej „szóstce” po sezonie zasadniczym. W ostatniej kolejce Piast doznał sensacyjnej wyjazdowej porażki z ostatnim w tabeli Red Devils Chojnice (2:7), z kolei wcześniej, również na wyjeździe, drużyna z Gliwic wysoko pokonała Red Dragons Pniewy (6:1). Akademicy natomiast przed tygodnie, po bardzo zaciętym i ciekawym meczu ulegli w Zduńskiej Woli mistrzowi Polski – Gatcie (2:5), wcześniej na własnym parkiecie w „Akademickich derbach” katowiczanie pokonali imienników z Gdańska (3:0). Po osiemnastu spotkaniach podopieczni Pawła Machury zajmują ósmą lokatę, mając na swoim koncie 24 „oczka”. Akademicy potrzebują punktów jak powietrza, by awansować do pierwszej „szóstki”.

 

Mecz derbowy z Piastem Gliwice już w niedzielę, 19 marca 2017 r. o godz. 18 w hali przy ul Jasnej 31.

Mecz będzie można również zobaczyć „na żywo” w internecie:

 

http://piast.gliwice.pl/2017/03/17/piast-gliwice-azs-us-katowice-transmisja-na-zywo/

 

Bądźcie z nami !

 

(soN)

Czas na rewanż Akademików