© AZS UŚ 2019

04 listopada 2016

Już w najbliższy poniedziałek (06.03) o godz. 20, w szopienickiej hali, w meczu siedemnastej kolejki Futsal Ekstraklasy, Akademicy z Katowic będą podejmować swoich imienników z Gdańska. Jest to mecz z gatunku tych za 6 punktów – zwycięzca nawiąże bezpośredni kontakt z zespołami walczącymi o pierwszą „szóstkę”, drużyna która przegra znacznie ograniczy swoje szanse na awans do górnej połowy tabeli. Poniedziałkowa rywalizacja będzie również spotkaniem „telewizyjnym” - bezpośrednią transmisję przeprowadzi SPORT KLUB.

 

Obydwa zespoły po szesnastu rozegranmych spotkaniach mają na swoim koncie 21 „oczek” i sąsiadują w tabeli. Gdańszczanie w ostatniej kolejce pokonali u siebie Red Devils Chojnice (6:1), ale wcześniejsze dwa, wyjazdowe spotkania przegrali – z Red Dragons Pniewy (3:4) i FC Toruń (1:6). Z kolei podopieczni Pawła Machury, w poprzedniej kolejce, w ostatnich sekundach uratowali punkt na trudnym terenie w Szczecinie z tamtejszą Pogonią (2:2), a wcześniej ulegli u siebie Rekordowi Bielsko Biała (1:9) oraz wygrali na wyjeździe z chorzowskim Clearexem (4:1). Warto nadmienić, że w zespole Akademików z Gdańska gra dwóch reprezentantów Polski - Tomasz Kriezel i Wojciech Pawicki. Pierwszy z wymienionych został również przed tygodniem uznany najlepszym zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu (MVP), rozgrywanych w ..Katowicach. Szopienicka hala nie jest więc rywalom obca – Uniwersytet Gdański zdobył w stolicy Górnego Śląska tytuł akademickich wicemistrzów Polski.


W czteroletniej historii występów AZS UŚ Katowice w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z imiennikami z Gdańska jest korzystny (4 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki). Akademickie derby w Katowicach były już – w poprzednim sezonie – meczem „telewizyjnym”. Katowiczanie wygrali wówczas 4:2. Mamy nadzieję, że w poniedziałek nasi zawodnicy również okażą się lepsi i zgarną 3 punkty.

Warto wspomnieć, ze w pierwszym spotkaniu tego sezonu, między tymi zespołami w Gdańsku padł remis 2:2. Gole dla AZS UŚ Katowice strzelili Tomasz Dura i Jędrzej Jasiński, natomiast dla AZS UG trafili: Mateusz Cyman i kapitan zespołu – Wojciech Pawicki.

 

Przed akademickimi derbami wywiadu dla strony AZS UG Gdańsk udzielił Prezes AZS US Katowice – Aleksander Fangor:

Oba akademickie kluby walczą o awans do czołowej szóstki, w obu przypadkach margines błędu już praktycznie nie istnieje. Jaki to może mieć wpływ na przebieg spotkania?

Awans do pierwszej 6 jest bardzo ważny, bo daje szansę walki o tytuł Mistrza Polski jednakże nie ten mecz o tym zadecyduje. Oczywiście zwycięstwo pomoże w wyprzedzeniu w tabeli rywala, ale o tym, czy znajdziemy się w 6 czy nie zadecydują następne mecze, a do końca rozgrywek pozostało ich 6, czyli do zdobycie jest 18 pkt

Oba zespoły mają taką samą liczbę punktów, w pierwszej rundzie ich mecz zakończył się remisem – zmierzą się zespoły o podobnej klasie sportowej ?

Praktycznie obecnie w Ekstraklasie mamy 10 drużyn o podobnym poziomie ligowym (Rekord wszystkich przewyższa poziomem, a Red Devils Chojnice odstają poziomem), więc naturalną rzeczą jest to, iż sąsiedzi z tabeli prezentują podobny poziom sportowy, a w naszym przypadku prawie identyczny.

Remis nie urządza w tym meczu żadnej z ekip – czy to oznacza, że możemy spodziewać się ciekawego spotkania z dużą ilością goli?

Spotkanie będzie na pewno bardzo zacięte i emocjonujące, ale czy będzie dużo bramek? Myślę, że nie, ponieważ nikt nie będzie chciał się odkryć i obie drużyny będą zwracać dużą uwagę na grę obronną.

AZS UG zajął 2, aAZS UŚ 5 miejsce podczas AMP, czy jako gospodarze imprezy nie oczekiwaliście na więcej ?

Oczywiście chcieliśmy zdobyć tytuł Akademickiego Mistrza Polski. W sumie wbrew pozorom wiele nie zabrakło. Wyników AMP nie można porównywać w kontekście tabeli Futsal Ekstraklasy, ponieważ w drużynie Uniwersytetu Śląskiego nie było ani jednego zawodnika grającego obecnie w Futsal Ekstraklasie.

Jaka jest sytuacja kadrowa i nastroje w drużynie ?

Drużyna jest maksymalnie zmotywowana i do meczu przystąpi z pełną determinacją.
 

Zapraszamy serdecznie na halę MOSiR w Katowicach – Szopienicach w poniedziałek, 6 marca 2017 r. na godzinę 20.

WSTĘP WOLNY !

Kto nie może przyjść na halę – zapraszamy przed ekrany TV – proszę włączyć kanał SPORT KLUB.
 

BĄDŹCIE Z NAMI !!!

 

(soN)

/http://ugfutsal.pl/akademickie-derby-z-podwojna-stawka/#more-2965

Akademickie derby już w sobotę