11 maja 2017

Nie po myśli gospodarzy potoczyły się "Akademickie Derby" w Futsal Ekstraklasie, które w środę odbyły się w Katowicach. Zespól AZS UŚ uległ swoim imiennikom z Uniwersytetu Gdańskiego 1:3 (1:0), czym mocno skomplikował swoją sytuację w walce o utrzymanie w futsalowej elicie. Na domiar złego wszystko odbyło się na oczach tysięcy telewidzów, bowiem mecz transmitowany był bezpośrednio przez SportKlub.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem - katowiczanie od początku zaatakowali rywala, który na Górny Śląsk przyjechał z 7 zawodnikami z "pola" i dwoma bramkarzami. Już w 3 minucie wynik "otworzył" Jędrzej Jasiński po świetnej indywidualnej akcji Michała Cygnarowskiego, który idealnym podaniem obsłużył swojego kolegę z zespołu. Wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy będą tylko kwestią czasu, okazji podopieczni Pawła Machury mieli bowiem sporo. Sam Kamil Musiał mógł w pierwszej odsłonie trzykrotnie pokonać golkipera przyjezdnych - Jacka Burglina. Dwukrotnie jednak bramkarz gości popisał się świetnymi interwencjami, a raz w sukurs przyszedł mu słupek. Na przerwę katowiczanie schodzili z jednobramkową przewagą i nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się w drugiej części rywalizacji.

Po zmianie stron pierwsze minuty nadal należały do gospodarzy. Z biegiem czasu jednak do głosu zaczęli dochodzić gdańszczanie - przełomowym momentem meczu był wyrównujący gol, zdobyty w 29 minucie przez grającego trenera - Wojciecha Pawickiego. Od tego momentu goście uwierzyli,że można odwrócić losy tego spotkania i wywieźć z Katowi komplet punktów. W 33 minucie prowadzenie dla gości zdobył, po dobrze rozegranym rzucie rożnym, Michał Horbacz, a zwycięstwo Akademików z Pomorza przypieczętował ich kapitan i najlepszy zawodnik tego spotkania, Tomasz Kriezel, strzelając w 39 minucie meczu do pustej bramki, gdy gospodarze wycofali już bramkarza.

AZS UŚ KATOWICE - AZS UG GDAŃSK 1 : 3 ( 1 : 0)

BRAMKI: Jędrzej Jasiński (3) - Wojciech Pawicki (29(, Michał Horbacz (33), Tomasz Kriezel (39).

AZS UŚ: Mateusz Bednarczyk, Łukasz Bogdziewicz - Damian Wojtas, Michał Cygnarowski, Marcin Minkus, Jędrzej Jasiński - Sławomir Pękala, Krzysztof Salisz, Jacek Hewlik, Kami Musiał, Marcin Krzywka, Jakub Haase, Kacper Dudzik.