16 października 2016

Udany początek rozgrywek w bieżącym sezonie Futsal Ekstraklasy, a przede wszystkim konsekwentna i solidna gra Akademików z Katowic powodowały, że na mecz z Rekordem podopieczni Pawła Machury udawali się z nadzieją i wiarą w osiągnięcie korzystnego wyniku. Lider z Bielska Białej na swoim parkiecie okazał się być poza zasięgiem katowiczan, dla których porażka 1:7 była prawdziwym "zimnym prysznicem".

W niedzielny wieczór, w hali w Cygańskim Lesie faworytem spotkania IV kolejki Futsal Ekstraklasy byli gospodarze, czyli Rekord Bielsko Biała, będący jednocześnie liderem rozgrywek w tym sezonie, z kompletem punktów. Od początku też Rekordziści przejęli kontrolę nad sytuacją na parkiecie, a Akademicy nie byli w stanie się im przeciwstawić.

Już w 4 minucie piłkę na 12 metrze przed bramką katowiczan przejął Jan Janovsky. Popularny "Honza" mierzonym strzałem nie dał szans Rafałowi Krzyśce i gospodarze prowadzili 1:0. Kolejne minuty to dalszy napór bielszczan, którzy byli szybsi i dokładniejsi od zawodników naszej drużyny. Efektem były kolejne gole dla miejscowych - kolejno Artur Popławski, Oleksandr Bondar (z rzutu karnego, po czerwonej kartce Kamila Musiała) i Paweł Budniak trafili do siatki katowiczan.

Po zmianie stron obraz gry tylko w niewielkim stopniu uległ zmianie. Rekordziści kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, ale mając korzystny rezultat nie atakowali już tak agresywnie, dzięki czemu swoje sytuacje mieli też Akademicy. Gdy tylko jednak gospodarze podkręcali tempo pod bramką AZS US było gorąco. W 26 minucie rywalizacji bielszczanie prowadzili już 5:0, po trafieniu Radka Polaska. Honorową bramkę dla Akademików strzelił najaktywniejszy w naszym zespole Krzysztof Salisz (33 min). Przed końcową syreną jednak Rekord zdobył jeszcze dwa gole autorstwa Popławskiego i Polaska, a rywalizacja zakończyła się pewnym i efektownym zwycięstwem lidera Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Pawła Machury po porażce w Bielsku Białej utrzymali trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W kolejnym meczu ligowym, w następną niedzielę (23.10) AZS UŚ Katowice podejmować będzie w hali w Katowicach - Szopienicach Pogoń '04 Szczecin. Początek rywalizacji o godz. 20.00. Wstęp wolny ! Zapraszamy !

REKORD BIELSKO BIAŁA - AZS UŚ KATOWICE 7 : 1 (4 : 0)

Bramki: Artur Popławski 2, Radek Polasek 2, Jan Janovsky, Oleksandr Bondar, Paweł Budniak - Krzysztof Salisz.

Czerwona kartka: Kamil Musiał (12 min.)

AZS UŚ: Rafał Krzyśka, Mateusz Bednarczyk - Jędrzej Jasiński, Tomasz Dura, Damian Wojtas, Krzysztof Salisz, Kamil Musiał, Marcin Minkus, Marcin Krzywka, Michał Cygnarowski, Jakub Haase, Sławomir Pękala, Jacek Hewlik, Kacper Dudzik.

(son), zdjęcie: Paweł Mruczek (strona BTS Rekord Bielsko Biała).