© AZS UŚ 2019

09 maja 2017

Już w najbliższą środę (10.05) o godz. 18.30, w szopienickiej hali, w meczu drugiej kolejki grupy „spadkowej” Futsal Ekstraklasy, Akademicy z Katowic będą podejmować swoich imienników z Gdańska. Jest to kolejny mecz z gatunku tych za 6 punktów – jeśli katowiczanie wygrają znacznie przybliżą się do utrzymania w futsalowej elicie, z kolei gdańszczanie muszą zdobyć trzy punkty, by wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem. Środowa rywalizacja będzie również spotkaniem „telewizyjnym” - bezpośrednią transmisję z „Akademickich Derbów”, już drugi raz w tym sezonie, przeprowadzi SPORT KLUB.

 

Akademicy z Gdańska zajmują obecnie dziesiątą, „barażową” lokatę w Futsal Ekstraklasie. Po podziale punktów po sezonie zasadniczym i jednym rozegranym spotkaniu grupy „spadkowej” mają na koncie 12 punktów. Katowiczanie mają o 3 „oczka” więcej i plasują się na ósmej pozycji. Gdańszczanie w ostatniej kolejce zremisowali u siebie z Solnym Miastem Wieliczka (3:3), z kolei podopieczni Pawła Machury niespodziewanie ulegli na wyjeździe Euromasterowi Chrobry Głogów 2:3, chociaż jeszcze do przerwy prowadzili 2:1.

Warto nadmienić, że w zespole Akademików z Gdańska gra dwóch reprezentantów Polski - Tomasz Kriezel i kapitan gdańszczan - Wojciech Pawicki.


W czteroletniej historii występów AZS UŚ Katowice w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, ich bilans w potyczkach z imiennikami z Gdańska jest korzystny (5 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki). Akademickie derby w Katowicach były już dwukrotnie – w poprzednim sezonie i obecnym – meczem „telewizyjnym”. Katowiczanie wygrali przed rokiem 4:2, a przed ...2 miesiącami 3:0. Bramki w tym ostatnim spotkaniu dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Salisz, Kamil Musiał i Damian Wojtas. Mamy nadzieję, że w środę nasi zawodnicy podtrzymają świetną passę meczów telewizyjnych na własnym parkiecie i również okażą się lepsi, zgarniając 3 punkty.

 

W Akademickich derbach obydwa zespoły wystąpią nieco osłabione, przy czym ubytki kadrowe gospodarzy potyczki są poważniejsze. Nadal z powodu kontuzji nie zagra Rafał Krzyśka, pod znakiem zapytania stoi występ Tomasza Dury, a za kartki nie zagra Kamil Kmiecik. W drużynie z Pomorza na pewno nie wystąpi pauzujący za kartki Patryk Laskowski.

 

Zapraszamy serdecznie na halę MOSiR w Katowicach – Szopienicach w środę,

10 maja 2017 r. na godzinę 18.30.

 

WSTĘP WOLNY !

 

Kto nie może przyjść na halę – zapraszamy przed ekrany TV

– proszę włączyć kanał SPORT KLUB.

 

BĄDŹCIE Z NAMI !!!

 

"Akademickie Derby" ponownie w TV